Icon arrow pointed title Atpakaļ

Vienmēr modē – siļķe kažokā

Ēdienu mode mēdz mainīties. Tomēr tāpat kā apģērbu modē dažas lietas tajā ir uz palikšanu. Tieši tāda ir siļķe kažokā, kuru iecienījuši arī LIDO gardēži! Un ne velti – tas ir viens no gardākajiem zivju ēdieniem. Turklāt, vai zināji, ka savā ēdienkartē mums zivis vajadzētu iekļaut divas vai pat trīs porcijas nedēļā?

Zivs tiek uzskatītas par ļoti vērtīgu produktu. It īpaši tādas treknās zivis kā siļķe. Tās ir bagātīgs olbaltumvielu, labo tauku jeb omega-3, kā arī B12, D vitamīna un minerālvielu avots. Tās veicina ne tikai sirds-asinsvadu veselību, bet arī smadzeņu darbību un palīdz pat uzlabot noskaņojumu.

Bet siļķe kažokā lepojas vēl ar vienu izcili veselīgu sastāvdaļu – bieti, kurai ir neliels kaloriju daudzums (vidēji 44 kalorijas), bet liela uzturvērtība. Bietes pozitīvo efektu saraksts ir garš! Aukstajā sezonā, šķiet, īpaši noderēs tas, ka tā palīdz mazināt nogurumu.

Radusies pirms apmēram 100 gadiem siļķe kažokā priecē gardēžus gan svētkos, gan ikdienā. LIDO ar to vari mieloties, kad vien sakārojas!