Icon arrow pointed title Atpakaļ

Gribi gardumu ar odziņu?

Kā našķēties un vienlaikus uzņemt vērtīgas uzturvielas? Šis ir jautājums, kas nodarbina daudzu gardēžu prātus. Un mums ir atbilde - biezpiena plātsmaize ar rozīnēm!

Kā jau pauž pats nosaukums, galvenā loma šajā gardumā ir biezpienam, kas ir koncentrēts olbaltumvielu avots. Izrādās, ka tajā olbaltumvielas ir vairāk nekā pienā! Tas ir arī vērtīgs nātrija, magnija, kalcija, dzelzs, fosfora, cinka un kālija avots. Turklāt biezpiens ir unikāls ar spēju sniegt intensīvu sāta sajūtu. Tas veicina muskuļu atjaunošanos un augšanu, tādēļ biezpienu īpaši iesaka sportistiem un bērniem .

Neskati rozīni pēc izmēra! Šī mazā odziņa, kas tradicionāli tiek iekļauta biezpienmaizes sastāvā, ir koncentrēts enerģijas, šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu avots. Rozīnes uzlabo gremošanu, paaugstina dzelzs līmeni organismā, palīdz stiprināt kaulus un pozitīvi ietekmē sirds-asinsvadu veselību un smadzeņu darbību. Tās satur arī antioksidantus, kas spēcina organismu un uzlabo imunitāti. Ne velti senajiem grieķiem un romiešiem šis kārums šķita tik spēcinošs, ka viņi to pasniedza kā apbalvojumu sporta sacensībās. Rozīnes gan satur arī lielu cukura daudzumu, tāpēc jālieto ar mēru.

Zinām jau zinām, ka kārumi jāēd prātīgās devās. Tomēr, ja sagribas gardumu ar veselīgām odziņām, tad LDO biezpiena plātsmaize būs tieši laikā!