Icon arrow pointed title Atpakaļ

MINI ZOO LIDO Atpūtas centrā!

Gan mazus, gan lielus jau kopš aprīļa vidus iepriecina LIDO Atpūtas centrā esošais TRUŠU KARALISTES MINI ZOO, kur apskatāmas kaziņas, truši un zīda vistiņas. 

MINI ZOO darba laiks:

P. - Sv. 11.00 - 21:00 

20210408_183107 (2).jpg

20210408_183458 (2).jpg

Holandes un Kamerūnas pundurkazas nāk no Kamerūnas ielejas Rietumāfrikā. 1950. gados Amerikā tās tika importētas no Eiropas zoodārziem uz Amerikas zoo un izpētes institūtiem. Holandes pundurkazas ir ļoti izturīgas un aktīvas, un praktiski spēj piemēroties jebkādiem dzīves apstākļiem. Krāsas ziņā kazas var būt gaišā, vidējā vai tumšā karameļu tonī, bordo, gaiši, vidēji un tumši pelēkas, melnas un brūnas. Kazu ēdienkarte sastāv no dažādiem zaļumiem un graudiem.

Truši ir neliela auguma zīdītāji, kas pieder zaķu dzimtai. Zaķu dzimtā ir 11 ģintis, no kurām ir tikai viena īsto zaķu ģints — zaķi. Pārējie ir truši. Vispazīstamākā trušu suga ir Eiropas trusis,  no kuras ir selekcionētas visas mājas truša šķirnes. Truši mājo pļavās, mežos, stepēs, tuksnešos un purvos. Trušiem ir garas un kustīgas ausis un ļoti laba dzirde. Ausis var būt garākas par 10 cm. Kā visiem zaķu dzimtas dzīvniekiem, tiem ir garas un spēcīgas pakaļkājas ar četriem pirkstiem. Priekškājas ir īsākas un tām ir pieci pirksti. Visiem pirkstiem ir gari un asi nagi. Turklāt truši staigā uz pirkstgaliem. Kažoks trušiem parasti ir biezs un mīksts. Krāsa galvenokārt ir brūna, pelēka un dzeltenbrūna. Aste samērā īsa un strupa.

Savukārt pirmie raksti par zīda vistiņām datēti ar 13.gadsimtu, kad Marko Polo devās braucienā uz Āzijas valstīm. Šķirne oficiāli atzīta 1874. gadā Ziemeļamerikā.Tām raksturīgas dažādas krāsas – sarkana, dzeltenbrūna, zila, pelēka, melna, balta un daudzas raibas krāsu variācijas. Zīda vistiņas ir vienas no izturīgākajām vistu šķirnēm. Tās ir labas perētājas un labas mātes. Zīda vistas var būt gan pundurformas, gan standarta izmēra. Sava īpašā apspalvojuma dēļ, zīda vistas nav spējīgas lidot. Zīda vistas pazīstamas ar savu mierīgo, draudzīgo raksturu.

Icon arrow pointed title Atpakaļ